Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły...

Szkoła Podstawowa

im. Armii Krajowej w Kołbieli

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi  i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach.

Podtrzymując tę piękną tradycję, najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowują - jasełka, czyli teatralne przedstawienie biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa. W tym roku przedstawili je uczniowie klas IIc i IId pod kierunkiem p. Elżbiety  Budyty oraz p. Teresy Zawady.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Dzieci z radością odgrywały swoje role, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni, a piękna scenografia betlejemskich klimatów pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżywa te występy i wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Przedstawienie to zostało także  zaprezentowane rodzicom oraz dziadkom i babciom z okazji Dnia Seniora.

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory(...).”

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli