Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły...

Szkoła Podstawowa

im. Armii Krajowej w Kołbieli

Chcielibyśmy  podzielić się  z Wami swoimi wspomnieniami. Podczas naszej wyprawy  mieliśmy przyjemność obejrzeć ciekawe miejsca i zabytki miasta położonego nad Wisłą na siedmiu wzgórzach-Sandomierza. Przeszliśmy Podziemną Trasą Turystyczną, podziwialiśmy panoramę okolic z Bramy Opatowskiej. Następnego dnia udaliśmy się na górską wędrówkę . Szlakiem  z Nowej Słupi na Święty Krzyż mijając kapliczki ze stacjami Drogi Krzyżowej, z rzeźbami wykonanymi ręką miejscowego artysty dotarliśmy do Klasztoru. To jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Łysą Górą.

Osobliwością przyrody nieożywionej są tu wielkie bezleśne rumowiska skalne - gołoborza, które oglądaliśmy z galerii widokowej. W pobliżu Świętej Katarzyny  znajduje się Park Miniatur i Rozrywki gdzie skoncentrowaliśmy się  na Alei Miniatur, która zrobiła na nas niesamowite  wrażenie . Park w swoim zbiorze posiada 27 miniatur najsłynniejszych miejsc na świecie. Zwiedziliśmy również Muzeum Minerałów i Skamieniałości, gdzie zobaczyliśmy rzadkie i szlachetne szafiry, rubiny i inne wyroby z krzemienia pasiastego.

Kolejną atrakcją było dla nas Muzeum Zabawek i Zabawy  od dawnych do współczesnych dla dzieci i dorosłych. Z kolei Skansen w Tokarni to przepiękny przykład na to, jak dobrze można zwiedzić  zbiory  regionalnej architektury drewnianej grając w grę terenową. Podziwialiśmy wiele ciekawych miejsc, do których chętnie będziemy wracać nie tylko wspomnieniami…

więcej zdjęć w galerii

 

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli