Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły...

Szkoła Podstawowa

im. Armii Krajowej w Kołbieli

Lena Piętka i Zuzia Macios, uczennice klasy IA, pokazały nam nie tylko swoje umiejętności wokalne,  ale również aktorskie- dziewczynki, bez żadnej tremy, zaśpiewały  indywidualnie dwie piosenki – o papudze z dziobem na kłódkę i o drzwiach do kariery- każdy, kto widział ich występy,  z pewnością przyzna, że drzemie w nich potencjał, a swoboda wykonania pozwala mieć nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy popisy wokalne tych dziewczynek. Uczniowie klasy II D również pokazali, że umieją śpiewać- ich piosenka o tytule „Ekologia” przypomina nam o dbałości o środowisko naturalne.

Wszyscy wiemy, że aktywność fizyczna jest ważna w życiu człowieka.  Tym razem ze sceny zachęcali nas do szermierki mistrzowie Europy, przedstawiciele klubu sportowego Warszawianka.  Następnie  obejrzeliśmy pokaz tańca Studia Duet – taniec nowoczesny to również forma aktywności, do której zachęcamy.  Nie proponujemy jednak ucieczki przed psami, ani głaskania psów, których nie znamy. Takie zalecenia przekazała nam przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, która komentowała pokaz tresury psa policyjnego.  W tej części pikniku pokazało się również Centrum Tańca Wasilewski- Felska, prezentujące  w trzech odsłonach  różne formy taneczne.

Niespodzianką dla wszystkich okazało się przedstawienie „ Kaczka Dziwaczka” na podstawie wiersza Jana Brzechwy, przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły- i oprawa muzyczna przedstawienia, kreacje aktorskie, układ sceniczny  oraz stroje wzbudziły zachwyt publiczności. Po przedstawieniu, obsada aktorska pozowała do zdjęcia z gośćmi pikniku.  

Część artystyczna zakończyła się występem klas  II B i II C- dzieci zaprezentowały „Piosenkę wiosenną”.  Nas wszystkich cieszy, że występ na scenie uczniów szkoły jest niezapomnianym przeżyciem nie tylko dla występujących, ale również dla  publiczności. 

Na zakończenie pikniku rodzinnego uczniowie wzięli udział w konkursie „ Jaka to melodia?”, a w nagrodę uczestnicy tej konkurencji zaśpiewali razem z zespołem Volans jeden ze szlagierów muzyki disco polo. W tym  samym czasie trwał fascynujący mecz  piłki nożnej pomiędzy uczniami kołbielskiej podstawówki a ich rodzicami- w większości również absolwentami naszej szkoły. Cóż to był za pojedynek- brat z bratem w jednej drużynie, ojciec przeciwko synowi… brakowało dziadków…- wygrali ci wyżsi- wiadomo- dłuższy staż na boisku… W trakcie meczu zdarzył się wypadek- jeden z zawodników potrzebował pomocy- na szczęście byli z nami ratownicy drużyny harcerskiej, którzy w trakcie pikniku instruowali wszystkich chętnych, jak należy udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej, a na koniec imprezy pokazali wszystkim zgromadzonym, jak powinna wyglądać  skuteczna pierwsza pomoc.

W trakcie pikniku rodzinnego wszyscy, którzy nas zaszczycili swoją obecnością, mogli wziąć udział w loterii fantowej, napisać swoje imię w języku hebrajskim, sprawdzić swoje manualne umiejętności  w wycinankach kołbielskich, obejrzeć wnętrze samochodów bojowych straży pożarnej oraz wystawę prac uczniów, zobaczyć odciski palców, dowiedzieć się na temat hodowli psów husky i alaskan malamut oraz psich zaprzęgów, ratownictwa, uścisnąć dłoń Smoka- SJOka, zrobić sobie sweet focię z Fioną i Shrekiem, wziąć udział w kręglach piłkarskich. Wielbiciele talentów artystycznych mieli szansę obejrzeć prace dzieci albo sami namalować coś na prześcieradle lub kredą na kostce wokół szkoły, a najmłodsi wspaniale bawili się na dmuchanej zjeżdżalni.  W czasie pikniku działała kawiarenka z ciastami, można było kupić lody czy zjeść kiełbaskę z grilla- w końcu to piknik.  A na koniec imprezy zespół Volans, zapewniający oprawę muzyczną, tak rozgrzał uczestników imprezy, iż ruszyli w tany. 

Dziękujemy za świetną zabawę wszystkim przybyłym, rodzicom, uczniom, nauczycielom i Radzie Rodziców za wspólne przygotowanie uroczystości . 

Szczególne podziękowania zamieszczamy dla sponsorów uroczystości:

 • Gmina Kołbiel- sponsor sceny
 • firma Gruplast- producent opakowań foliowych
 • Witoplast- Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych w Rudnie
 • firma Agmar- dostawa mleka do szkoły
 • Monia- sklep z artykułami dla dzieci
 • Eha Pol- sklep z artykułami motoryzacyjnymi i rowerowymi
 • p. Marek Mazek- producent wędlin i wyrobów mięsnych
 • firma Oskroba- Zakłady Piekarskie
 • Kulfon- sklep z artykułami spożywczymi i AGD
 • Państwowa Straż Pożarna Miasta Stołecznego Warszawy JRG 17
 • Ochotnicza Straż Pożarna z Kołbieli
 • Ochotnicza Straż Pożarna z Gadki
 • Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim
 • zespól muzyczny Volans
 • p. Barbara Wilczyńska- sklep wielobranżowy w Kołbieli
 • p. Wiesław Krążała- lody i słodycze
 • Komenda Powiatowa Policji w Otwocku
 • Harcerski Klub Ratowniczy z Otwocka
 • Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych w Otwocku
 • p. Elżbieta i Grzegorz Wydra- hodowla psów zaprzęgowych
 • Sekcja Szermiercza Klubu Sportowego Warszawianka

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli