Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły...

Szkoła Podstawowa

im. Armii Krajowej w Kołbieli

W dniach od 6 – 10 czerwca 2016r., uczniowie kl. VI a i VI b pod opieką nauczycieli: p. Renatą Mazek. Dorotą Cieplińską, Mirosławą Adamską i Marcinem Bąblem, wyjechali na wycieczkę krajoznawczą. Pod okiem przewodnika zwiedzali kopalnię soli w Wieliczce, gdzie poznali historię tworzenia się złóż i ich wydobycia.

W kolejnych dniach wzięli udział w wyprawach górskich, między innymi: wędrówka Doliną Kościeliską z przejściem przez jaskinię Mroźną; wyprawa na Rusinową Polanę, zwiedzanie kościółka na Wiktorówkach i Jaszczurówce; przejście pod ścianę Giewontu Doliną Strążyską, wjazd kolejką na Gubałówkę i zjazd wyciągiem krzesełkowym Butorowy - w trakcie podziwiali krajobraz Tatr.

Uczniowie odwiedzili przepiękny kościół na Krzeptówkach oraz słynne Krupówki. W wędrówkach po Tatrach towarzyszył grupie przewodnik – p. Grzegorz Strączek – Helios, miejscowy góral i leśnik z powołania. Ostatniego dnia wycieczki dzieci zwiedzały Kraków,   w tym Katedrę Wawelską, Kościół Mariacki, Rynek i Sukiennice, słynne „okno papieskie”, Bramę Floriańską. Uczniom towarzyszyła pani przewodnik Julia Kubala, która opowiadała o Krakowie i zabytkach miasta. 

więcej zdjęć w galerii

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli