Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły...

Szkoła Podstawowa

im. Armii Krajowej w Kołbieli

11 listopada to data ważna dla każdego Polaka i patrioty. Dziewięćdziesiąt osiem lat temu nasza ojczyzna, po 123 latach niewoli, germanizacji i rusyfikacji oraz niezliczonych ofiarach życia oddanego w powstaniu kościuszkowskim, listopadowym, styczniowym i  I wojnie światowej odzyskała niepodległość. Te  najważniejsze daty oraz postacie z historii Polski przybliżyła uczniom naszej szkoły klasa VIB. Chłopcy i dziewczęta, odświętnie ubrani, recytowali wiersze, śpiewali pieśni i przypominali najważniejsze wydarzenia prowadzące do utracenia i odzyskania tożsamości narodowej.  Uczniowie klas III-VI obecni na apelu, który miał miejsce w dniu 10 listopada, udowodnili, że symbole narodowe i historia naszego kraju jest dla nich ważna. A gdy z głośników popłynęły dźwięki pieśni „ Marsz pierwszej brygady”, spontanicznie dołączyli do śpiewu. Po przedstawieniu, okolicznościową gazetkę przypominającą znaczące daty z historii kraju wyeksponowano  w głównym hallu szkoły.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej uczestniczył w złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą ks. Ignacego Skorupkę oraz w mszy świętej w kościele p.w. Świętej Trójcy w Kołbieli.

Pamiętajmy, że w czasach pokoju, gdy ojczyzna nie wymaga ofiar, również służymy naszej ojczyźnie: uczciwą pracą, nauką, szacunkiem dla symboli narodowych, poszanowaniem środowiska, które nas otacza i pamięcią o tożsamości narodowej.

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli