Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły...

Szkoła Podstawowa

im. Armii Krajowej w Kołbieli

14 lutego wielu osobom kojarzy się z walentynkami, ale dla społeczności Szkoły Podstawowej w Kołbieli to data ważna, gdyż wiąże się bezpośrednio z naszym patronem- Armią Krajową. Siedemdziesiąt pięć lat temu 14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, uważaną za największe i najlepiej zorganizowane podziemne wojsko działające w okupowanej Europie.

3 marca uczniowie klas: Vb oraz VIa pod kierunkiem p. Marleny Kosno oraz p.Jolanty Kaczorek uczcili pamięć żołnierzy AK, przygotowując prezentację multimedialną n/t działalności żołnierzy podziemnej armii. W czasie wystąpienia wykorzystano ciekawe materiały źródłowe, znajdujące się w szkolnej bibliotece, a dotyczące działalności AK na terenie gminy Kołbiel . Ze szczególnym zainteresowaniem publiczność oglądała teledyski z filmów „Czas honoru” i „Miasto44”. Całości dopełnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Ewy Możdżonek.

Zawsze będziemy pamiętać o poświęceniu tych, co walczyli o wolną Polskę, gdzie dziś żyjemy wolni, bezpieczni i możemy być szczęśliwi.

Nas nie stanie, lecz ty nie zaginiesz,

Pieśń cię weźmie, legenda przechowa.

Wichrem chwały w historię popłyniesz,

ARMIO KRAJOWA. 

Jolanta Kaczorek, Marlena Kosno

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli