Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły...

Szkoła Podstawowa

im. Armii Krajowej w Kołbieli

Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja jest ważnym świętem w kalendarzu Polski. Na domach powiewają flagi państwowe, dla Polaków jest to dzień wolny od pracy, a mieszkańcy naszego kraju uczestniczą w lokalnych uroczystościach.

Mieszkańcy Kołbieli zgromadzili się przed południem, by złożyć kwiaty pod pomnikiem ks. Skorupki, a następnie uczestniczyć we mszy świętej w kościele i w koncercie pieśni patriotycznych. Uroczystość odbyła się w asyście pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Kołbiel oraz pocztu Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli oraz Publicznego Gimnazjum im. Oskara Kolberga.

Jak podkreślił Wójt Gminy, p. Adam Budyta, obecność strażaków była szczególnie ważna ze względu na przypadający 4 maja Dzień Strażaka w dniu ich patrona, św. Floriana, a obecność reprezentacji szkół jest wyrazem szacunku dla tradycji narodowych. Poczet sztandarowy naszej szkoły wystąpił w niecodziennym składzie: chorąży- nauczyciel p. Bartłomiej Piętka oraz asysta uczennic klas szóstych: Anna Święch, Emilia Krzemińska, Natalia Kurkowska i Oliwia Mikita.

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli