Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły...

Szkoła Podstawowa

im. Armii Krajowej w Kołbieli

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej poświęconej życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej zaprezentowanej przez Julię i Sandrę z klasy IIc.  Część artystyczną poprowadzili Julia i Cyprian z klasy IIc, którzy przybliżyli odbiorcom historie bardziej i mniej znane związane z prezentowanymi utworami. Mieliśmy przyjemność usłyszeć w wykonaniu gimnazjalistek m.in. Z nieodbytej wyprawy w Himalaje , Konkurs piękności męskiej , Schyłek wieku, Podziękowanie, Niektórzy lubią poezję  czy Nagrobek. Z trudną poezją noblistki zmierzyły się również młodsze uczennice, Marcelina i Oliwia z klasy IV, recytując Drobne ogłoszenia.  Recytacje uczniów były przerywane przez piosenki zaśpiewane przez szkolny chór, np. Nic dwa razy czy Atlantyda. Interpretacje tych jakże pięknych ale trudnych utworów spodobały się obecnym, czego dowodem były gromkie brawa.

W czasie spotkania nie obyło się bez chwil wzruszenia, kiedy uczniowie zaśpiewali swoim mamom piosenkę, złożyli życzenia z okazji Dnia Matki oraz wręczyli im białe róże.

Na zakończenie pani dyrektor Agata Michalczyk podziękowała gościom za przybycie a młodzieży i opiekunom za przygotowanie wieczorku.

Zaproszeni gości mogli również zapoznać się z dokonaniami poetki, oglądając wystawkę przygotowaną przez Kacpra  i Piotra uczniów klasy IIc,  .

Dziękujemy rodzicom za przybycie, a uczniom z klas IVA, IIC, IID, IIIA i IIIB za podjęcie się niełatwego zadania zmierzenia się z twórczością naszej noblistki. Oczywiście zapraszamy za rok

Organizatorzy

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli