Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły...

Szkoła Podstawowa

im. Armii Krajowej w Kołbieli

Przedszkolne aktualności

- 06.02.2018r. wyjazd na spektakl teatralny pt. „Czarodziejski ołówek” do kina „Muza” w Mińsku Mazowieckim

- 14.02.2018. Dzień walentynkowej cyfry 6.

W czwartek 11 stycznia obchodziliśmy w przedszkolu kolejny dzień z cyklu KOLOROWE DNI- MATEMATYKA W KOLORACH . W tym dniu swoje święto obchodziła cyfra 5, której przewodniczył kolor biały. Mimo, że na dworze próżno było szukać białego puchu to w grupach przedszkolnych w tym dniu zrobiło się biało. Wszystko „kręciło się” wokół matematyki. Dzieci rozpoznawały kolory, zapoznały się z cyfrą 5 oraz jej znakiem graficznym, tworzyły zbiory zgodnie z podaną liczbą elementów, podczas zabaw ruchowych kształtowały orientację w schemacie ciała i przestrzeni. Bardzo pomocne okazały się piankowe puzzle edukacyjne z cyframi, dzięki którym dzieci uczyły się poprzez zabawę. Na koniec wszystkie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną - ozdabiały cyfrę 5 dowolną techniką plastyczną. 

                                                                                                         Edyta Bocian

19.12.2017r obchodziliśmy – KOLOROWY DZIEŃ pod hasłem: Matematyka w kolorach – kolorowe cyfry. Swoje święto obchodziła cyfra 4,  która tuż przed świętami Bożego Narodzenia zamieniła się w „świąteczną cyferkę”. W tym dniu dzieci miały na swoich ubraniach cyfrę 4 a także jakiś motyw świąteczny. Wyglądały cudownie. Wszystkie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – ozdabiały cyfrę 4- w każdej grupie inną techniką. Dzieci chętnie wykonywały zadania matematyczne: porównywały długość, rozpoznawały i nazywały kolory, przeliczały oraz układały wieże bądź inne dowolne figury świetnie się przy tym bawiąc.

Poprzez zabawę w kolorowe dni – dzieci utrwalają cyfry, doskonalą przeliczanie elementów a także dodawanie i odejmowanie na konkretach. 

W najbliższych dniach w oddziałach przedszkolnych:

- 19.12 kolorowe dni Świąteczna cyfra 4

- 20.12 Wigilia w grupie Jeżyków

- 21.12 Wigilia w grupie Żabek i w grupie Motylków

Dnia 20 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ TOALET .  

Dzieci miały za zadanie przygotować w domu plakaty prezentujące to ważne święto. Plakaty były przeróżne, kolorowe,  duże i małe, wykonane różnorodnymi technikami.

Na wstępie dowiedzieliśmy  się jak ważna w naszym życiu codziennym jest „toaleta”, która ma nie tylko aspekt higieniczny lecz również medyczny.  Omówiliśmy sobie jak powinno korzystać się z toalety  i  jak ważne jest dokładne mycie rąk.

Świętując dzień Toalety nasi milusińscy  obejrzeli film pt.”Florka i bakterie”,  brali udział zagadkach zabawach, dzięki którym zdobywali i utrwalali wiedzę dotyczącą higieny.

Jednak najwięcej emocji i wrażeń dostarczyła dzieciom prezentacja, na której mogły zobaczyć jak wyglądają bakterie w powiększeniu. Na zakończenie każde dziecko ulepiło z plasteliny „groźną bakterię”

 

                                               Agnieszka Prasuła

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli