Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły, czas do szkoły...

Szkoła Podstawowa

im. Armii Krajowej w Kołbieli

Przedszkolne aktualności

Dnia 20 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ TOALET .  

Dzieci miały za zadanie przygotować w domu plakaty prezentujące to ważne święto. Plakaty były przeróżne, kolorowe,  duże i małe, wykonane różnorodnymi technikami.

Na wstępie dowiedzieliśmy  się jak ważna w naszym życiu codziennym jest „toaleta”, która ma nie tylko aspekt higieniczny lecz również medyczny.  Omówiliśmy sobie jak powinno korzystać się z toalety  i  jak ważne jest dokładne mycie rąk.

Świętując dzień Toalety nasi milusińscy  obejrzeli film pt.”Florka i bakterie”,  brali udział zagadkach zabawach, dzięki którym zdobywali i utrwalali wiedzę dotyczącą higieny.

Jednak najwięcej emocji i wrażeń dostarczyła dzieciom prezentacja, na której mogły zobaczyć jak wyglądają bakterie w powiększeniu. Na zakończenie każde dziecko ulepiło z plasteliny „groźną bakterię”

 

                                               Agnieszka Prasuła

MATEMATYKA W KOLORACH

We wtorek 22 listopada obchodziliśmy w przedszkolu KOLOROWE DNI. Swoje święto obchodziła cyfra 3, której odpowiada kolor szary. I chociaż dookoła panowała istna szaruga w grupach przedszkolnych nie brakowało chęci i zapału do pracy. Wszystkie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną - ozdabiały cyfrę 3 dowolną techniką plastyczną. Dzieci zapoznały się z trójką oraz jej znakiem graficznym,  przeliczały obiekty, kształtowały orientację w schemacie ciała i przestrzeni z wykorzystaniem między innymi: metody Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i wykonywały zadania matematyczne używając klocków.

                                                Agnieszka Prasuła

"Jest taka kraina, gdzie dzień uśmiechem się zaczyna.

Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,

Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie" 

21 Listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To niezwykle ważne święto. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym.

W tym dniu każde dziecko w naszej szkole przyszło ubrane w kolorze życzliwości, któremu odpowiada kolor żółty. Na początku zajęć dzieci wysłuchały opowiadania ”Bajka o prawdziwym skarbie”, aby na jego podstawie doświadczyć, jak ważne jest, aby być miłym dla innych ludzi. Wspólnie z dziećmi ustaliliśmy także co oznacza „być dobrym kolegą/koleżanką” oraz co należy zrobić, aby uczcić to święto? Z tej okazji dzieci wykorzystując zabawę „Kłębek Przyjaźni”, starały się powiedzieć sobie coś miłego. Przypomnieliśmy sobie także magiczne słowa: "proszę", "dziękuję", "przepraszam", "uśmiechnij się" czy "życzę miłego dnia!".

                                                                          Agnieszka Prasuła

6 XII Mikołajki – Żabki, Jeżyki, Motylki

6 XII – czerwony dzień w czapce Mikołaja    

Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,

Którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.

Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj

Dziś święto nad świętami:

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

 W dniu 27 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem, który towarzyszył przedszkolakom przez cały dzień.

 W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Na początku przedszkolaki poznały historię misiowego święta, następnie wspólnie ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi wesoło bawiły się przy muzyce.  Nie zabrakło również konkursów, zgadywanek , wspólnych tańców, śpiewania piosenek a na koniec na wszystkich czekał  przysmak misiów czyli słodziutki poczęstunek. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Wszyscy z niecierpliwością czekają już na kolejne Święto Pluszowego Misia.

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli