Na sportowo przed feriami
W dniu 31.01.2025r (piątek) odbyły się zawody sportowe pomiędzy klasami pt. "Na sportowo przed feriami". Rozgrywki odbyły się z podziałem na kategorie wiekowe: Klasy 4, Klasy 5-6, Klasy 7-8. Każde kategorie wiekowe rozegrały swoje rozgrywki w rożnych dyscyplinach sportowych:
- Klasy 4 w zbijaku sportowym
Wracamy ze srebrem i brązem!
W dniu 15.01.2024 (środa) odbyły się Zawody Powiatowe w Tenisie Stołowym w Wiązownie. Zawody odbywały się z podziałem na kategorie 1-6 i 7-8 dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 12 szkół podstawowych z całego powiatu. Poniżej wyniki zawodów:
Kategoria dziewcząt 7-8 - 2 MIEJSCE
Adrianna Parol - 7a
Spotkanie autorskie z panią Moniką Borkowską- Szmit
Z wielkim zainteresowaniem i uwagą uczniowie klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli wysłuchali prelekcji autorki książek dla dzieci, dziennikarki, copywriterki, twórczyni podcastów i laureatki konkursów poetyckich pani Moniki Borkowskiej- Szmit. Spotkanie odbyło się 10 stycznia 2025r. Dzięki współpracy z Gminną Biblioteka Publiczną , a nad jego przygotowaniem oraz przebiegiem czuwały bibliotekarki: panie Katarzyna Bajer i Grażyna Sujak. Pisarka, posługując się własnym przykładem, w niezwykle przystępny sposób opowiadała o hejcie w sieci. Sama doświadczyła go, podczas publikacji tekstów na kanale Interia. pl i podcastów na You Tube. Okazało się, że pisanie artykułów i nagrywanie filmów jest żmudną i wymagającą pracą, którą łatwo skrytykować, dlatego bardzo ważną umiejętnością jest radzenie sobie z hejtem nie tylko w sieci, ale także na co dzień. Prowadzą
Rodzicu - czytaj razem ze swoim dzieckiem
Nauczyciele "zerówek" gorąco zachęcają Rodziców, by czytali razem ze swoimi dziećmi, bo daje to wiele korzyści, a oto kilka powodów:
- Czytanie książeczek wzbogaca słownictwo dziecka.
- Dziecko uczy się właściwych form gramatyki i struktur zdań.
- Książki rozwijają wyobraźnię i myślenie przyczynowo-s
Nowy rozkład jazdy autobusu szkolnego + mapki
Pierwsza mapka dotyczy dowozu porannego.
Druga dotyczy odwozów gdzie dodatkowo mamy Gadkę.
Przystanki opisane są numerami co pomoże prześledzić trasę autobusu (autobus na odwozach zawracał będzie na rondzie przy wiadukcie DK17)
Klasowe spotkania opłatkowe
Klasowe spotkania opłatkowe to bardzo miły, przedświąteczny zwyczaj, kiedy to klasy wraz ze swoimi wychowawcami organizują w swoich salach "klasowe wigilie". To wspaniała okazja do wspólnego, nieco innego pobycia razem - okazja do podzielenia się opłatkiem i serdecznych życzeń.
Kolejnym miłym akcentem świątecznym było wspólne szkolne kolędowanie wszystkich klas od przedszkolaków, aż po starszaków.
Jasełka
W cudownie świąteczny nastrój wprowadziły nas dzisiaj klasy drugie, które pod czujnym okiem swoich wychowawczyń - pani Katarzyny Barcikowskiej-Żaczek, Anny Roli, Teresy Zawady, Elżbiety Budyty, Malwiny Czepkowskiej przygotowały piękny bożonarodzeniowy występ. Swoją obecnością zaszczycili Społeczność szkolną ksiądz proboszcz Krzysztof Abramowski i pan wójt Sylwester Winek. Zacni goście złożyli wszystkim serdeczne życzenia świąteczne, a pani dyrektor podziękowałą za przybycie gościom, a aktorom wraz z wychowawczyniami złożyła wyrazy uznania za piękny występ. Niezwykle wzruszającym momentem było także przekazanie Światła Betlejemskiego przez harcerzy - niech się to Światlo niesie i tam, gdzie się pojawi wnosi pokój.
XXI Powiatowy Konkurs Krasomówczy za nami
Konkurs z tak dużą tradycją, organizowany od 21 lat, jest wyjątkowym wydarzeniem w skali powiatu.
Powiat Otwocki i Szkoła Podstawowa w Kołbieli są od lat partnerami i organizatorami Powiatowego Konkursu Krasomówczego. Konkurs doczekał się już 21. Edycji. Zawsze biorą w nim udział oratorzy z terenu naszego powiatu. Poziom wystąpień był zachwycająco wysoki, a same przygotowane przez uczniów teksty niezwykle ciekawe. Piękne oratorskie popisy oceniało niezawodne jury:
Pani Katarzyna Bajer – dyrektor Gminnej Biblioteki w Kołbieli - przewodnicząca, pani Alicja Pacek - polonistka, pani Aneta Bartnicka – polonistka i radna powiatu otwockiego.
Tenis stołowy
10 grudnia 2024 roku (wtorek) odbyły się Gminne Zawody Sportowe w Tenisie Stołowym w Człekówce. Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach: dziewcząt i chłopców, z podziałem na grupy wiekowe: klasy 3-4, klasy 5-6 oraz klasy 7-8.
W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Kołbieli, natomiast w kategorii chłopców nasi reprezentanci wywalczyli drugie miejsce.
Anioły są także w naszej szkole
5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Już od kilka lat Powiat Otwocki docenia osoby, które bezinteresownie okazują wsparcie, troszczą się o szczególnie potrzebujących oraz oddają swoje serce innym. Podejmowane przez nich działania świadczą o jednym – wielkim sercu, empatii i otwartości na drugiego człowieka W gronie docenionych laureatów znalazło się także nasze, Szkolne Koło Wolontariatu. Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za to, że tak pięknie dzielicie się dobrem.
Byliśmy grzeczni...
Z całą klasy pewnością możemy stwierdzić, że byliśmy grzeczni, bo wszystkie klasy odwiedził Święty Mikołaj. Niósł wprawdzie dużą rózgę, ale wręczał tylko miłe upominki :-)
24
Centrum Nauki Kopernik
W ramach obchodów Mikołajek klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do jednego z najciekawszych miejsc edukacyjnych w Polsce – Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd był nie tylko doskonałą okazją do wspólnego świętowania, ale także możliwością rozwijania wiedzy w sposób interaktywny i angażujący.
Spotkanie dla Nauczycieli i Rodziców
W Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Kołbieli z inicjatywy Rady Rodziców odbył się bardzo ciekawy wykład dla Rodziców i Nauczycieli, który poprowadził prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko. Była to okazja to bardzo ciekawych refleksji – pan profesor zwrócił uwagę na nieprawidłowości w wychowywaniu dzieci – kiedy to przebodźcowane, mają zbyt wiele obrazów, płynących z ekranów telefonu, telewizora czy komputera. Rodzcie mogli uświadomić sobie, że zarówno dzieci, jak i młodzież powinny mieć w znacznym stopniu ograniczane kontakty telefoniczne, wirtualne na rzecz tych realnych, budujących realcje i więzi. Przestrzegał dorosłych przed tym, że nadmierne krozystanie z technologii cyfrowych silnie niekorzystnie wpływają na mózg dziecka.
W dzisiejszych czasach takie wykłady są niezwykle ważne, bo wskazują prawdziwe, a często niedostrzegalne źródło problemów wychowawczych, uświadamiają, że dziecko
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2969560- brak danych
Programy rządowe
Galeria zdjęć
brak danychTygodniowe menu
- Niedziela24. 11.
- Nieczynna
- Poniedziałek25. 11.
- Śniadanie-PŁ.NESQUIK NA
MLEKU(1,7)
-PIECZ.MIESZ.Z
MASŁEM(1,7)
-KRAKOWSKA
-PAPRYKA - Obiad-KLOPSIK W SOSIE
POMIDOROWYM(1,7,9)
-KASZA BULGUR(1)
-OGÓREK ZIELONY
-JOGURT ACTIMEL(7)
-HERB.OWOCOWA - Przekąska-SOK KUBUŚ
-CIASTKA(1,3,7)